Rekonstrukcja paznokci

Pozwala całkowicie odnowić paznokieć uszkodzony mechanicznie na skutek (zmiażdżenia, podważenia, ucisku , zerwania) lub który z powodu zmian chorobotwórczych lub innych czynników doprowadzających do nieestetycznego wyglądu zdeformował płytkę paznokciową. Rekonstrukcja paznokci jest nowością w dziedzinie podologii, doskonałą alternatywą w przypadku zniszczonych paznokci. Jednocześnie dzięki użytym produktom ze srebra nanokrystalicznego i specjalistycznych żeli utwardzanych UV, stanowi ,, opatrunek przeciwgrzybiczy”. Pozwala na komfort psychiczny, noszenie obuwia z odkrytymi palcami, stwarzając atrapę paznokcia.

Zrekonstruowane paznokcie w życiu codziennym można traktować jak własne, pamiętając jedynie o stosowaniu wskazanych środków przeciwgrzybiczych.

Galeria leczonych przypadków:
1. Młoda pacjentka doprowadziła do zmiany modzelowej pod główką kości dużego palucha, próbując zlikwidować zmianę stosowała ścieranie skóry na omedze - żyletce, która w konsekwencji doprowadziła do powstania odcisku.
Wykonane zostało usunięcie zmiany modzelowej i zlikwidowanie odcisku z wewnętrznej bocznej częsci śródstopia, oraz doprowadzenie do amortyzacji miejsca narażonego na ucisk związany z deformacją śródstopia.

Przed rozpoczęciem leczenia:

W trakcie leczenia:

Po zakończeniu leczenia:


2. Pacjentka po urazie mechanicznym, gdzie doszło do uszkodzenia płytki paznokciowej - oncholizy. Zmiany wieloletnie doprowadziły do połowiczych zmian w strukturze paznokcia.
Mechanicznie wycięta została część płytki paznokcia, następnie odkażona, odgrzybiona i pielęgnowana przez pacjentkę. W miejscu braku paznokcia, zostały użyte środki wytrawiające zmiany chorobotwórcze. Na paznokieć do czasu odrostu nowej płytki paznokciowej założono rekonstrukcję.


Przed rozpoczęciem leczenia:       Po zakonczeniu leczenia:

powrót