ZABIEGI U DZIECI

Najczęstszymi schorzeniami podologicznymi małych pacjentów są:
- brodawki wirusowej HPV - kurzajki, którymi dzieci zarażają się chodząc bosymi stopkami w miejscach publicznych: baseny, sale sportowe, szatnie.
- wrastające paznokcie, które występują już u kilkumiesięcznych dzieci.

Czynniki powodujące wrastanie paznokci u dzieci:

  • uwarunkowania genetyczne,

  • klips do saturacji założony u wcześniaków (powodujący uciski na macierz),

  • ciasne buciki, źle dobrane rajstopki,

  • nieprawidłowe obcinanie paznokci
  • .

- kruche i łamliwe, rozdwajające się paznokcie są również przyczyną wizyt w naszym gabinecie.

W naszym gabinecie istnieje także możliwość dobrania specjalistycznych wkładek i produktów do pielęgnacji stóp dla dzieci.

Galeria leczonych przypadków:
1. Dziewczynka po zabiegu onkologicznym, wycięciu jajnika. Z uwagi na proces leczenia, niski poziom odporności. Zarażona na basenie brodawką wirusową HPV w okolicy podeszwy stopy, która została zdiagnozowana jako odcisk.
Zmiana była usuwana płynnym azotem, po którym powstały blizny po zabiegu, brodawka odnowiła się ponownie i rozsiała po stopie.Mama małej pacjentki zastosowała plastry na odciski, które doprowadziły do maceracji i zagłębienia zmian w skórze.
W naszym gabinecie zastosowaliśmy bezbolesne zabiegi, dezynfekcji i odkażania obu stóp dziecka. Wytrawiliśmy zmiany i i wskazaliśmy odpowiednie postępowanie odkażalnikami do stóp.


Przed rozpoczęciem leczenia:

Po zakonczeniu leczenia


2. Mały chłopiec zaraził się brodawką wirusową HPV. Nieprawidłowa diagnoza i leczenie zmian jako odciski, doprowadziła do rozsiania wirusa. Użycie preparatów na odciski zmacerowały skórę. Brodawka z pojedynczej zmiany przesiała się na obie stopy, a w miejscu stosowania plastrów na odciski wrosła głębiej. Dziecku chodzenie sprawiało ból, a alternatywa wycięcia chirurgicznego była przerażająca.
W naszym gabinecie zastosowano dezynfekcję i odkażenie stóp preparatami antywirusowymi. Bezbolesne wytrawienie i przyżeganie specjalistycznymi środkami, doprowadziło do dezintegracji wirusa.
Użycie odkażalników do obuwia i systematyczne stosowanie preparatów w domu całkowicie wyeliminowały zmiany, nie pozostawiając na skórze żadnych śladów.


Przed rozpoczęciem leczenia:

Po zakonczeniu leczenia:



powrót